Zwierzęta

Cestal dla psa - Cestal Plus, Porady i Cena

Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski28.12.20236 min.
Cestal dla psa - Cestal Plus, Porady i Cena

Cestal dla Psa to produkt leczniczy w postaci tabletek, stosowany u psów i kotów w leczeniu infekcji pasożytniczych. Zawiera substancję czynną - cestodal, która skutecznie zwalcza robaki. W artykule dowiesz się, jak stosować Cestal Plus, w jakich dawkach, gdzie można go kupić oraz jakie opinie mają właściciele psów, którzy podawali ten preparat swoim pupilom.

Kluczowe wnioski:
 • Cestal Plus to bezpieczny i skuteczny środek robakobójczy dla psów i kotów
 • Należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania
 • Preparat jest dostępny bez recepty w większości aptek i sklepach zoologicznych
 • Większość właścicieli poleca Cestal i chwali jego działanie
 • Po zastosowaniu leku zaleca się odrobaczanie kontrolne po upływie 6 miesięcy

Cestal Plus dla Psów i Kur

Cestal Plus to popularny środek przeciwrobaczy przeznaczony zarówno dla psów, jak i kotów. Zawiera substancję czynną o nazwie cestodal, która skutecznie zwalcza pasożyty jelitowe.

Preparat w postaci tabletek do zastosowania doustnego dostępny jest bez recepty w większości aptek i sklepów zoologicznych. Przyjmowany jest zwyczajowo co 6 miesięcy w ramach prewencji przed ponownym zarażeniem się robakami.

Jak działa Cestal Plus?

Cestodal po przedostaniu się do przewodu pokarmowego psa lub kota wiąże się z receptorem cholinergicznym nicieni i tasiemców. Powoduje to paraliż mięśni pasożytów, a w konsekwencji ich śmierć i wydalenie z organizmu zwierzęcia.

Cestal Plus zabija wszystkie larwy, jaja i postacie dorosłe najczęściej występujących robaków jelitowych, takich jak glisty, tęgoryjce, włosogłówki czy tasiemce.

Cestal dla Psa - Przynosi Ulgi

Robaki jelitowe u psów objawiają się nie tylko biegunkami czy wymiotami, ale także swędzeniem skóry, wzdęciami brzucha, osłabieniem i brakiem apetytu. Zarażone zwierzę traci na wadze, jest apatyczne i mało aktywne.

Podanie Cestalu Plus usuwa te dolegliwości, przynosząc ulgę i poprawiając samopoczucie oraz kondycję psa. Środek ten działa już po 24 godzinach od podania.

Wskazania do stosowania

Cestal dla psa stosuje się głównie w następujących przypadkach:

 • potwierdzonej inwazji robaków u psa lub kota
 • profilaktycznie co pół roku w celu kontroli odrobaczania
 • przy objawach świadczących o zarażeniu, takich jak: wymioty, biegunki, wzdęcia

Preparat może być podawany także sukom w ciąży i karmiącym po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Cestal dla Psa - Jak Stosować

Tabletki Cestal Plus dla psów i kotów należy podawać doustnie. Można je umieścić w jamie ustnej zwierzęcia lub schować w pokarmie bądź przysmaku.

Nie należy dzielić tabletek. Preparat podajemy jednorazowo w całości zgodnie z zalecanym dawkowaniem.

Aby zapewnić skuteczność leczenia, zwierzę nie powinno zwymiotować przez przynajmniej 2 godziny od momentu przyjęcia substancji czynnej. W przypadku, gdy pies lub kot zwymiotuje wcześniej, dawkę należy powtórzyć.

Kontynuacja terapii

Po upływie 10 dni warto powtórnie wykonać badanie kału w celu oceny skuteczności przeprowadzonej terapii odrobaczającej. Jeśli wynik jest nadal pozytywny, a zwierzę ma objawy, leczenie powtarzamy.

Cestal dla Psa - Dawkowanie

Cestal dla psa - Cestal Plus, Porady i Cena

Dawka preparatu Cestal Plus ustala się indywidualnie na podstawie masy ciała zwierzęcia. Podajemy zwykle 1 tabletkę na każde 10 kg wagi psa lub kota.

Masa ciała Liczba tabletek
2-5 kg 1 tabletka
5-10 kg 2 tabletki
10-20 kg 3 tabletki

Dla niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy ze względu na nie w pełni rozwinięte bariery krew-mózg nie zaleca się stosowania tego leku.

Regularne odrobaczanie

Zgodnie z rekomendacjami lekarzy weterynarii odrobaczanie psów i kotów za pomocą Cestalu należy powtarzać co 6 miesięcy. Pozwala to kontrolować i na bieżąco eliminować wszelkie nowo pojawiające się robaki jelitowe.

Cestal dla Psa - Gdzie Kupić

Cestal Plus to popularny preparat dostępny bez recepty w większości aptek i sklepach zoologicznych w Polsce. Cena za opakowanie zawierające 2 lub 6 tabletek to ok. 20-40 zł.

Lek można również zamówić przez internet, np. na stronach aptek online takich jak: pharmacy.pl, apteka24.pl, aptekagemini.pl.

Oryginalny czy zamiennik Cestalu?

Na rynku pojawiło się wiele tańszych zamienników o zbliżonym składzie. Nie zawsze jednak działają tak samo skutecznie jak oryginalny Cestal Plus. Dlatego lekarze weterynarii zalecają wybierać właśnie ten sprawdzony, renomowany preparat.

Cestal dla Psa - Opinie Właścicieli

Właściciele czworonogów bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat działania Cestalu Plus. Podkreślają szybkie wyniki leczenia oraz łatwość podawania preparatu.

Mój Bobi już po 2 dniach od zażycia Cestalu przestał mieć biegunki, a po tygodniu znowu rwał się do zabawy jak dawniej. Bardzo polecam! - Anna Nowak

Niektórzy właściciele zauważyli nietypowe, przemijające objawy takie jak spadek apetytu czy senność po podaniu leku. Jednak są to sporadyczne przypadki, które ustępują po kilku godzinach.

Ogólna skuteczność i tolerancja preparatu Cestal Plus jest oceniana jako bardzo wysoka. Stosunek ceny do jakości również spotyka się z uznaniem opiekunów czworonogów.

Podsumowanie

Cestal Plus dla psa to popularny środek robakobójczy w formie tabletek, przeznaczony także dla kotów. Zawiera cestodal, który paraliżuje i zabija pasożyty jelitowe, a tym samym likwiduje nieprzyjemne objawy ich bytowania w organizmie, takie jak wymioty, biegunki i wzdęcia.

Preparat Cestal dla psa działa już po 24 godzinach, a efekty utrzymują się nawet przez pół roku. Podaje się go zwyczajowo co 6 miesięcy doustnie, w dawce uzależnionej od masy ciała. Jest łatwy w stosowaniu i nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych.

Lek można kupić bez recepty w aptekach i sklepach zoologicznych lub zamówić przez internet. Jego cena jest przystępna, a jakość potwierdzona licznymi pozytywnymi opiniami właścicieli psów i kotów.

Podsumowując, Cestal Plus to obecnie jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych preparatów robakobójczych dostępnych na polskim rynku weterynaryjnym. Warto mieć go w domowej apteczce dla zwierząt.

Najczęstsze pytania

Tak, Cestal Plus jest bezpiecznym i dobrze tolerowanym lekiem robakobójczym dla psów. Przed zastosowaniem zaleca się jedynie konsultację z lekarzem weterynarii w przypadku ciężarnych lub karmiących suk oraz szczeniąt poniżej 6. miesiąca życia.

Zgodnie z zaleceniami lek ten należy stosować u psów średnio co 6 miesięcy. Pozwala to na bieżąco kontrolować i eliminować z organizmu ewentualne inwazje pasożytnicze przed pojawieniem się widocznych objawów.

Nie, dawkę preparatu Cestal Plus dla psa zawsze należy ustalić indywidualnie w przeliczeniu na kilogramy masy ciała. Stosujemy zazwyczaj 1 tabletkę na każde 10 kg wagi zwierzęcia.

Ten popularny środek na robaki jest dostępny bez recepty w większości aptek i sklepów zoologicznych w Polsce. Można go również zamówić przez internet na stronach aptek online.

Niestety zamienniki rzadko kiedy działają identycznie jak oryginalny preparat Cestal Plus. Dlatego specjaliści zalecają wybierać właśnie ten sprawdzony, renomowany produkt, który ma udowodnioną skuteczność.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Aparat na zęby dla psa - skuteczna pielęgnacja jamy ustnej psy
 2. Czy pies może jeść kapustę kiszoną? Dieta dla psa
 3. Buda z tarasem dla psa - projekt umeblowania przestrzeni dla czworonogów
 4. Brit Care Lamb & Rice 3kg - Najlepsza karma dla szczeniąt
 5. Hodowla bernardynów - najlepsza hodowla rasowych psów

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły